sluiten
person
Dolf Houtman
calendar_month
21/10/2025
Nieuwe samenwerking: OntwerpAcademie start lessen Tuinarchitectuur in De Tuinen van Frederiksoord

De OntwerpAcademie is een samenwerking gestart met Stichting De Tuinen van Frederiksoord (SDTF). Deze bijzondere locatie in het hart van de Koloniën van Weldadigheid – sinds 2021 UNESCO Werelderfgoed – biedt studenten een inspirerende groene omgeving voor het volgen van lessen in Tuinarchitectuur en Beplantingsleer

Vanaf medio november start de eerste lesgroep op deze locatie, met wekelijkse lessen op vrijdag. Afhankelijk van de belangstelling vanuit de markt, wordt bekeken of uitbreiding naar meerdere lesdagen mogelijk is.

Leren in het groen: Van Swietentuin en Fruithof als levende lesomgeving

Studenten van de OntwerpAcademie krijgen les te midden van de Fruithof en de Van Swietentuin. Deze tuinen vormen een rijke bron van kennis en inspiratie:

  • De Fruithof is een levend museum met een uitgebreide collectie bijzondere fruitrassen.
  • De Van Swietentuin is een ideeëntuin voor aangepast tuinieren, speciaal ingericht voor ouderen en mensen met een beperking.

Beide tuinen bieden volop mogelijkheden voor theorie en praktijklessen in plantenkennis, beplantingsleer, tuinontwerp, en duurzaam tuinieren.

Over Stichting De Tuinen van Frederiksoord

De SDTF zet zich in voor het behoud en de ontwikkeling van deze unieke tuinen. De OntwerpAcademie draagt daar graag aan bij. Meer informatie over hun missie en projecten is te vinden op detuinenfrederiksoord.nl.

Wil jij tuinontwerper of beplantingsadviseur worden in een inspirerende omgeving?

Schrijf je in voor de opleiding Tuinarchitectuur of Beplantingsleer bij de OntwerpAcademie en ervaar de kracht van leren in het groen.

Meer lezen?
Nieuwe samenwerking: OntwerpAcademie start lessen Tuinarchitectuur in De Tuinen van Frederiksoord

Wil je op de hoogte blijven?

Wordt dan lid van onze community OA-Connect of houd de andere social media kanalen in de gaten.