“De opleiding heeft me echt anders naar het ontwerpvak laten kijken. Met visie, vakkennis en een concept, maak je een ontwerp dat écht waarde heeft. Dat is me tijdens de lessen wel duidelijk geworden.” Met twee vrienden start Thijs Beirnaert in 2013 hoveniersbedrijf De Knoest. In 2022 rondt hij samen met collega Benjamin Geurts de opleiding Tuinarchitectuur af bij de OntwerpAcademie. Lisa Tellekamp heeft haar certificaat al op zak als ze in 2021 solliciteert bij De Knoest. Met plezier vertellen Thijs en Lisa over hun liefde voor groen en hoe ze hun opgedane ontwerpkennis in de praktijk brengen.
Lees meer“Wat houdt het ontwerpen van een tuin precies in, hoe kan ik het leren en hoe bieden jullie het aan?” Deze vraag krijgen we regelmatig van geïnteresseerden in de opleiding Tuinarchitectuur. Tuin- en landschapsontwerper Adri Voorwinden is docent Tuinarchitectuur bij de OntwerpAcademie. In deze blog probeert zij antwoord te geven op vragen van aankomende studenten. Helder vertelt ze wat er komt kijken bij het maken van een tuinontwerp en waarom een ontwerp veel meer is dan zomaar een tekening.
Lees meerMoeten er meer inheemse planten in onze tuinen? Wanneer spreken we van inheemse planten? En hoe verhoudt dit begrip zich tot de stedelijke context en klimaatverandering? In de nieuwe 'Marliens Plantentip' geeft plantenkennis docent Marlien van der Linden haar kijk hierop en wat tuinontwerpers en beplantingsadviseurs kunnen doen om met kennis hierover te zorgen voor meer balans in de natuur bij het inrichten van tuinen en de beplantingskeuze. Marlien is benieuwd of je het ermee eens bent en of je aanvullingen hebt!
Lees meerSpring is in the air! De bloemknoppen staan op springen. Maar hoe gaat het met de planten die met al dat water dat afgelopen wintermaanden is gevallen zwaar te voortduren hebben gehad? En hoe kunnen we daar met de (her)inrichting van de tuin en openbare ruimten rekening mee houden? Een wadi is een oplossing om overtollig water op te slaan voor drogere periodes, een plek waar het water in weg kan zakken. In Marliens Plantentip van deze maand geeft Marlien van der Linden - plantendeskundige en docent Plantenkennis - tips voor de beplanting (want niet elke plant houdt van natte voeten) en inspiratie voor te bezoeken websites.
Lees meerMarjolein van der Zee sluit in 2022 de opleiding Tuinarchitectuur af met het StageProject Into Nature, een concept voor een tuinontwerp waar zowel stagecoördinator Peter Kroesen als de opdrachtgevers zeer enthousiast over zijn. De lovende woorden maakten ons nieuwsgierig en we vroegen haar in een verdiepend interview naar haar aanpak, haar ontwerpstijl en hoe ze de switch maakte naar het groen.
Lees meer